Można zaryzykować stwierdzenie, że grill chyba na stałe wpisał się w codzienność ogrodów działkowych.

W zasadzie jak przy każdym temacie jednym się to podoba, bo przecież po to mają działkę, a innym niekoniecznie, gdyż działka służy im do realizacji pasji ogrodniczej. Powstaje zatem pytanie czy i jak grillować, aby nie narażać się na niepotrzebne konflikty i kłopoty.

Po pierwsze: NIE SZKODZIĆ.

Zgodnie z regulaminem ROD (5 67 pkt 2), każdy działkowiec jest zobowiązany nie zakłócać spokoju sąsiadom, zwłaszcza poprzez nadużywanie urządzeń posiadanych na działce. Nakaz ten dotyczy to całego wyposażenia działki, w tym również grillowania. Wobec czego mając na względzie dobre stosunki sąsiedzkie warto wcześniej ustalić z sąsiadami czy grill rozpalony w danym miejscu nie będzie im przeszkadzać.

Po drugie: NIE BUDOWAĆ.

Najlepiej korzystać z tzw. grilla ekologicznego, czyli gazowego lub elektrycznego, które nie wydzielają tyle uciążliwego i szkodliwego zadymienia i pyłu.

W ostateczności rozsądnym rozwiązaniem jest korzystanie z lekkiego grilla przenośnego który w zależności od pogody czy kierunku wiatru można swobodnie przenosić z miejsca na miejsce, tak aby nie zakłócać przybywania na działce najbliższym sąsiadom.


W tej sytuacji w realiach ROD należy eliminować wszystkie grille murowane, których nie można swobodnie przenosić.

Skip to content